W tegorocznym rankingu najlepszych lotnisk AirHelp Score na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się lotnisko Hamad International Airport w Katarze. Zaraz za nim uplasowało się Athens International Airport w Grecji, a podium zamyka japońskie lotnisko – Haneda Airport.

W kategorii „Punktualność” prym wiodą porty lotnicze Cologne Bonn Airport w Niemczech oraz Tocumen International Airport w Panamie. Singapore Changi – zeszłoroczny zwycięzca rankingu – wyróżnia się natomiast jakością obsługi, a kenijskie Nairobi Jomo Kenyatta International Airport dostało najwięcej punktów za satysfakcję pasażerów.

Top 10 najlepszych lotnisk według raportu AirHelp Score:

Lotnisko Chopina spadło w AirHelp Score 2018 o 7 pozycji w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Mimo poprawy jakości obsługi podróżnych największe polskie lotnisko uplasowało się na 32. pozycji, głównie ze względu na niższą notę w kategorii „Satysfakcja pasażerów”.

W tegorocznym zestawieniu premierę mają dwa inne polskie lotniska. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znalazł się na 42. lokacie. Co ciekawe, przegonił Warszawskie Okęcie pod względem punktualności. Port lotniczy Kraków Balice uplasował się natomiast na 127. miejscu.

To druga edycja rankingu portów lotniczych AirHelp Score. W zestawieniu znalazło się 141 lotnisk, a dane pochodzą z okresu od 22 grudnia 2017 r. do 20 marca 2018 r.

źródło: materiały prasowe