Jeżeli szukacie dobrych książek o polskiej policji, sięgnijcie po obie książki Patryka Vegi…

Obie czyta się świetnie. Jeżeli nie rażą Was wulgaryzmy i – czasami – bardzo brutalne opisy – chociażby technik bicia bez pozostawiania śladów – na pewno nie będziecie zawiedzeni.  Bez wątpienia Patryk Vega wykonał kawał dobrej roboty ukazując ciemną stronę wymiaru sprawiedliwości.

 

Wydawca o książce „Złe psy.  W imię zasad”:

Patryk Vega to jedyny twórca, któremu udało się zdobyć zaufanie policjantów. Niczego przed nim nie ukrywali. Czas, aby prawdę poznali wszyscy.
Sławek Opala i inni policjanci opowiadają o prawdziwym obliczu polskiej przestępczości: morderstwach, mafii, haraczach, świadkach koronnych, o przepychankach z przełożonymi i metodach pracy, które mają być przede wszystkim skuteczne.
To książka o świecie twardych facetów, w którym granica między zbrodnią a prawem jest cienka, ale wyraźna.
Bo sprawiedliwość jest jedna.

Wydawca o książce „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy”:

Patryk Vega w kolejnym tomie serii „Złe psy” kontynuuje odkrywanie prawdy o polskiej policji. Tym razem rozmawia o sytuacjach, gdy człowiek przechodzi na ciemną stronę mocy.
Oto wstrząsające historie policjantów, którzy nie wytrzymali presji w pracy, przeszli na drugą stronę barykady i trafili do więzienia albo wylądowali w szpitalu psychiatrycznym.
Przerzucanie zwłok z dzielnicy do dzielnicy czy imprezy ze świadkami koronnymi zakończone grupowym seksem to ledwie punkt wyjścia do dramatów ujawnionych w rozmowach.
Dlaczego niektórzy przechodzą na złą stronę? Czy komuś udało się stamtąd wrócić? Poznaj policję od środka. Twardo, po męsku, bez cenzury.