gdzienawakacjemini_-grancanariaMiłośnikom Wysp Kanaryjskich Gran Canarii przedstawiać nie trzeba.  Podobnie jak tej surykatce. Wszyscy inni powinni przeczytać, dlaczego obierając wakacyjny kurs warto rozważyć tę wyspę.

Gran Canaria leży pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą. Stolicą jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. To jedna z tych wysp, które są nazywane „kontynentem w miniaturze”. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Jadąc z południa na północ nie trzeba siedzieć ze wzrokiem wpatrzonym w mapę. Gwarantuję, że błyskawicznie dostrzeżemy moment, w którym będziemy już na północy wyspy. Nagle okaże się, że zamiast słońca i 25-ciu stopni Celsjusza (wzwyż) dopadną nas mgły, przelotny deszcz i temperatura zmuszająca do założenia czegoś grubszego niż krótki rękaw.

puerto-rico_-grancanaria

Gdzie zatem się ulokować? Zdecydowanie południe wyspy. Szczególnie polecam Maspalomas.  Jeżeli ktoś dysponuje większą gotówką, zapewne powinien wybrać dzielnicę Meloneras – dla zdecydowanie bogatszych turystów. Bez wątpienia nie warto wybierać hotelu w Playa del Inglés, jeżeli chcemy odpocząć. W tym miejscu jest bardzo imprezowo, turystów sporo, szczególnie par homoseksualnych. Jeżeli zamiast tego wolimy mieszkać w spokojniejszym miejscu, przywołane Maspalomas będzie idealnym miejscem.

palmitospark1_-grancanaria

Co warto zobaczyć będąc na Gran Canarii?
Przede wszystkim:
– Park Palmitos (koniecznie pokazy z udziałem delfinów i papug)
– wydmy w okolicach hotelu sieci RIU
– Puerto de Mogan  (miejscowość nazywana Wenecją Kanaryjską)
– wulkan (wysokość – prawie 2000 m n.p.m.)
– Las Palmas (stolica wyspy, koniecznie zabierzcie długi rękaw!) -> koniecznie musicie odwiedzić: Dom Kolumba oraz katedra św. Anny – jeden z pierwszych kościołów na Wyspach Kanaryjskich.
– Jardín Canario  – największy ogród botaniczny w Hiszpanii