Czy wiedzieliście, że żoną Himmlera była Polka? A czy mieliście pojęcie, że ten drugi najważniejszy – zaraz po Hitlerze człowiek – w przeszłości był rolnikiem, hodującym kury i świnie? To tylko kilka informacji, o których przeczytacie w książce „Spowiedź Himmlera. Szczera rozmowa z twórcą obozów koncentracyjnych”. Zapraszam do krótkiej recenzji.

Najnowsza książka Christophera Machta zbytnio nie odbiega od jego pozostałych tytułów. Nadal mamy formę wywiadu, która sprawia, że książkę pochłania się w jeden wieczór. 

"Spowiedź Himmlera". recenzja

CO ROBIŁ HIMMLER PRZED KOŃCEM WOJNY?

Ciekawostek na temat Himmlera jest aż nadto. Cześć z nich wolałbym, by nie była prawdą. Szczególnie te informacje dotyczące powstawania zbrodniczych obozów koncentracyjnych na polskich ziemiach. Również opowieść o tym, jak to Himmler, pogromca Żydów, w ostatnich miesiącach wojny chcąc uratować własną skórę, próbował być największym obrońcą Żydów. Ba, nawet pomagał im uciec z nazistowskich Niemiec!

 

CZY WARTO PRZECZYTAĆ „SPOWIEDŹ HIMMLERA”?

Podobnych zwrotów akcji w książce jest więcej. I co gorsza, są to historie, które mają oparcie w przeszłości. Warto przeczytać, by wiedzieć jak było naprawdę. I co mógł mieć do powiedzenia w Trzeciej Rzeszy drugi człowiek po Hitlerze… Polecam.

 

GDZIE KUPIĆ „SPOWIEDŹ HIMMLERA”?

>> Książka czeka na Was m.in. tutaj <<