On wrocil audiobook recenzja

Jeżeli miałbym wskazać swój ulubiony audiobook, bez wątpienia byłaby to książka Timusa Vermesa – „On wrócił”. Tytuł opowiadający o Adolfie Hitlerze, który budzi się w 2011 roku może razić. Jeśli jeszcze dodamy, że jest to satyra, balansowanie na granicy politycznej poprawności mamy zagwarantowane.


Książkę czyta jeden z mistrzów polskiego dubbingu, znany choćby z roli Króla Juliana w Madagaskarze. Naturalnie chodzi o Jarosława Boberka, który w tym przypadku również spisał się naprawdę wyśmienicie. Połączenie mistrza Boberka z dobrze napisaną satyrą powoduje, że książkę – parafrazując – słucha się jednym tchem. Momenty, w których Hitler ustawiał w komórce na dzwonek Walkirię albo wściekał się, że ktoś zajął adolf.hitler@gmail.com były rzeczywiście zabawne. Zresztą sam bohater zostaje uznany za zabawnego do tego stopnia, że w Niemczech zostaje komikiem …

… balansowanie na granicy politycznej
poprawności mamy zagwarantowane


Wakacje to dobry czas na słuchanie audiobooków. Zamiast czytać książkę na plaży zawsze można założyć słuchawki i słuchać, jak ktoś inny robi to za nas. Jeżeli się na to zdecydujemy, to wybierajmy najlepszych. Tytuł „On wrócił” jest dla mnie jednym z nich.

PS- książkę można kupić np. tutaj za 34,90 zł.

Krzysztof Pyzia