Philips AquaTrio Pro. Recenzja Co zrobić, żeby nasza druga połówka sprzątała dom z uśmiechem na twarzy? Trzeba jej kupić urządzenie, które będzie odkurzało, myło a do tego jednocześnie suszyło. Wymysły? Niekoniecznie, taki sprzęt istnieje i nazywa się AquaTrio Pro. Niestety jest nieco drogi – ok/ 1600 zł. Czy jest wart swojej ceny?

 

Zdecydowanie jest to odkurzacz dla osób mających duże przestrzenie, na których nie ma dywanów.  W czasie testów mycie nim podłóg sprawiało niezłą frajdę. Aquą manewruje się bardzo prosto, gorzej jest z przenoszeniem jej po schodach. Kobiety mogą mieć z tym problem:(
W internecie jest sporo opinii mówiących, że pojemnik na wodę jest za mały.  Nieprawda. A nawet jeśli to bardzo łatwo je się wymienia
Podłogi po umyciu pachną. Wystarczy do zbiornika z wodą dodać kilka kropel płynu do mycia podłóg.
 
Philips AquaTrio Pro
SZCZOTKI Z MIKROFIBRY
Szczotki, wykonane z mikrofibry obracają się z prędkością 6700 obr./minutę domywając podłogę jak należy. Aqua daje sobie również radę z zakurzonymi fugami. Dowód poniżej w postaci zdjęcia – przed i po. Szczotki zdaniem producenta powinno się wymieniać co pół roku. Koszt – 100 zł.
Philips AquaTrio Pro
Przed.
Philips AquaTrio Pro
Po.
DOBRE DLA ALERGIKÓW
Aqua jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Zdaniem producenta usuwa do 99% wszystkich bakterii i zmniejsza ilość alergenów. Wszystko z pomocą dwóch oddzielnych zbiorników – na czystą i brudną wodę. Do tego dochodzi automatyczne mycie szczotek. Wystarczy położyć odkurzacz na specjalnie zaprojektowaną podstawkę do czyszczenia, wlać do niej szklankę wody i włączyć Aquę na kilka sekund. Proste? Proste!
Philips AquaTrio Pro
URZĄDZENIE, KTÓRE MA MÓZG
Wystarczy delikatnie wciągnąć kabel, by urządzenie samo się wyłączyło. Podobnie przy najechaniu na dywany. Aqua błyskawicznie rozpoznaje „zagrożenie” i się wyłącza. Na szczęście dostęp do szczotek jest bardzo prosty dzięki czemu łatwo usuwa się napotkane przeszkody. O wszystkim sygnalizuje czerwona dioda. W przypadku niebieskiej wiemy, że czas wymienić zbiornik na wodę.
 

PODSUMOWANIE:
Odkurzacz Philips AquaTrio Pro jest drogi, ale zdecydowanie wart swojej ceny. Mycie podłóg z jego użyciem sprawia niezłą frajdę. Jeżeli wahamy się między tańszym odpowiednikiem (do tysiąca złotych), a Aquą, zdecydowanie polecam drugą opcję. Testowałem kilka tańszych modeli i muszę przyznać, że nie były to testy zakończone sukcesem.
 
 
PLUSY:
– bezproblemowe sprzątanie
– krótki czas sprzątania
– łatwe czyszczenie części odkurzacza
– podłogi wysychają szybciej niż przy użyciu zwykłego mopa
– ładny wygląd
– domywa przybrudzone fugi
– do wszystkich rodzajów podłóg
MINUSY:
– cena (ok. 1600 zł)
– nie domywa powierzchni blisko ścian
– waga (dla kobiet – przenoszenie go po schodach jest katorgą)
– brak automatycznego zwijania kabla
– zbiornik na wodę

DANE SZCZEGÓŁOWE:
Pojemność zbiornika brudnej wody (maks.): 0,8
Pojemność zbiornika czystej wody (maks.): 0,65  l
Wymiary produktu (D x S x W): 305 x 320 x 1150  mm
Wymiary opakowania (dł. x szer. x wys.): 790 x 390 x 395  mm
Waga produktu: 6,7  kg
Waga z opakowaniem: 10,8  kg