Domowe sposoby na katar. Jak z nim walczyć? Które sposoby na katar działają? W internecie na temat walki z katarem znajdziecie mnóstwo pomysłów, by z nim walczyć. Pytanie tylko – które z nich są skuteczne?

 

Sposoby na katar
Sposoby na katar. Jak skutecznie go leczyć domowymi sposobami?

Sposób na katar – inhalacja

Wystarczy zagotować wodę, dodać do niej kilka kropli olejku eukaliptusowego, nachylić się nad miską z wodą (uwaga, by się nie oparzyć) i zacząć delikatnie wdychać . Dla wzmocnienia efektu można się nakryć ręcznikiem, najlepiej tak, by zakrywał on również miskę, w której jest nasza lecznica mikstura.

PS-woda powinna być gorąca, ale nie wrząca, byśmy się nie oparzyli.

 

 

Jak leczyć katar? – gorące mleko z miodem albo gorąca herbata z malinami

Obie mikstury świetnie pomagają walczyć z katarem. A przy tym raczej nie powinny nam zaszkodzić

 

 

Domowe sposoby na katar – woda morska

Woda morska, nazywana również solą morską. Świetnie pomaga udrażniać nos, a do tego nie jest zbyt droga. Zresztą może również służyć jako środek profilaktyczny, który warto używać kilka razy w tygodniu, by oczyszczać nasz nos.

 

 

Katar w ciąży

Kiedy jesteś w ciąży i masz katar, w żadnym wypadku nie powinnaś tego lekceważyć. W tym momencie szczególnie powinnaś stosować dozwolone metody i starać się unikać brania tabletek. A jeśli do tego wszystkiego dochodzą takie objawy, jak gorączka czy kaszel, to powinnaś udać się do specjalisty. Nawet jeśli to okaże się fałszywym alarmem, to i tak zawsze lepiej dmuchać na zimne.

 

Uwaga! To nie jest żadna porada medyczna, a jedynie wskazówki, które mogą Wam ułatwić walkę z tym odwiecznym problemem;)

 

 

+ Przeczytaj również: Jak dbać o baterię w telefonie? +

+ Przeczytaj również: Opóźniony lot. Jak dostać odszkodowanie? +

+ Zapraszam również do lektury moich książek. Znajdziecie je TUTAJ +