Co to takiego „Empik Premium”, czyli usługa, która niedawno pojawiła się na rynku? Ile kosztuje „Empik Premium”? I czy warto kupić tę usługę? Zapraszam do krótkiej recenzji.

 

CO TO JEST „empik premium”?

„Empik Premium” to nic innego, jak zbiór profitów, które otrzymujemy, decydując się na konkretny abonament. Możemy zapłacić za miesięczny abonament, półroczny lub roczny.

Empik Premium

co daje pakiet „empik premium”?

Decydując się na pakiet premium, otrzymujemy m.in.:

  • 15 % rabatu w salonach Empik na książki, muzykę, filmy, zabawki, artykuły papiernicze i kreatywne oraz kolekcje Empik
  • 20 % rabatu na bilety do kina sieci Helios
  • Dostęp do ok. 9000 e-booków i 1000 audiobooków poprzez aplikację Empik Go (wybrane tytuły z całej kolekcji Empik Go, które dokładnie audiobooki i e-booki są w Empik Premium, można sprawdzić >> TUTAJ <<)
  • 20 % zniżki na Empik Foto
  • przedsprzedaż biletów na koncerty i wydarzenia
  • 250 tys. produktów, które kupisz online ze zniżką do 20 %
  • darmowa przesyłka – chodzi o zamówienia powyżej 40 złotych. Darmowa wysyłka może być realizowana m.in. poprzez kuriera i paczkomaty InPost

 

Ile kosztuje „Empik premium”?
  • jeden miesiąc – 9,99 zł/m-c
  • sześć miesięcy – 49,99 zł za okres 6 miesięcy (czyli miesiąc wychodzi 8,33 zł)
  • rok – opłata – 79,99 zł za dwanaście miesięcy (czyli miesiąc wychodzi 6,67 zł)

 

WADY I ZALETY –  „Empik premium”

„Empik Premium” ma sporo zalet. Najważniejsze z nich to zapewne cena, darmowa przesyłka od 40 zł (będąca usługą przypominającą Allegro Smart”) oraz dostęp do 9000 e-booków i 1000 audiobooków. I właśnie w przypadku tej ostatniej zalety trzeba zauważyć, że poniekąd jest tam również mała wada. Otóż, owszem, znajdziemy tutaj tylko wybrane tytuły z oferty „Empik Go” (umożliwiającej dostęp do wielu audiobooków i e-booków w ramach stałego abonamentu) i mówimy tutaj o   atrakcyjnych pozycjach, jak chociażby audiobooki „Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia”, Becoming. Moja historia” Michelle Obamy, „Uniesienie” Stephena Kinga, „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris czy „A ja żem jej powiedziała…” Katarzyny Nosowskiej. Ale jest tutaj jeden mały haczyk. Wspomniane tytuły – zarówno w wersji audiobooków jak i e-booków możemy czytać jedynie z pomocą dedykowanej aplikacji Empik Go. Nie ma mowy o pobraniu e-booka i wysłaniu go np. na swój czytnik Kindle. To jest wada, choć tutaj warto spojrzeć na to z logicznego punku widzenia. Gdyby była możliwość pobierania książek, to wystarczyłoby wykupić dostęp na miesiąc, pobrać sobie dajmy na to sto książek i kolejny abonament wykupić dopiero za jakiś czas, znowuż wykupując jedynie miesięczny dostęp! A, że Polak jest przebiegły, to zapewne wielu skorzystałoby z tego manewru. Tymczasem jest on niedostępny. Jednak mimo tych drobnych wad warto rozważyć zakup usługi „Empik Premium”. Jeśli kochamy kupować – i jeszcze bardziej – czytać książki i słuchać audiobooki, ta usługa jest zdecydowanie dla nas.

 

Więcej informacji o usłudze przeczytacie na oficjalnej stronie Empiku. Link do Empik Premium czeka na Was >> TUTAJ <<

 

 

 

Empik Premium - co to?

 

fot.: Empik

 

 

Przeczytaj również o: [Nowa książka] “Jerzy Dziewulski o kulisach III RP”. Znamy datę premiery!