W zeszłym roku gruchnęła wiadomość o tym, że Apple świadomie spowalnia starsze iPhone’y. Okazało się, że wystarczy wymienić baterię w starszych modelach, by przyspieszyć działanie telefonu. Cała afera nabrała sporych rozmiarów, została nazwana „batterygate”, aż w końcu doprowadziła do tego, że Apple musiało wydać komentarz, w którym przyznało, że jest to prawda…

Cała sprawa tyczy się iPhone’a SE, 6, 6S i 7. Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo razem z kolejnymi wydaniami oprogramowania tak programuje te telefony, by nie były w stanie działać na pełnych obrotach, czyli krótko mówiąc – spowalnia je. Powód? Zdaniem Apple to wszytko dla dobra użytkowników, bo dzięki temu można będzie zapobiec wyłączania się telefonu w sytuacji, gdy zużyty akumulator nie będzie w stanie przy wysokim zużyciu energii zapewniać odpowiedniej mocy.

W efekcie Apple postanowiło przeprosić klientów. Tyle tylko, że przeprosiny tyczą się nie samego spowalniania. Amerykański gigant przeprosił za to, że nie informował o tym spowalnianiu wystarczająco głośno. Zaś zamiast bukietu róż w ramach rekompensaty gigant z Cupertino proponuje usługę wymianę baterii w niższej cenie. Co więcej, Apple zapowiada, że będzie stosował podobne praktyki w kolejnych modelach swoich telefonów.

Poniżej zamieszczam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wymiany baterii w iPhone’ach. Informacje aktualne, zweryfikowane wczoraj w warszawskim iSpocie w Złotych Tarasach.

 

ILE KOSZTUJE WYMIANA BATERII W IPHONE’IE?

Wymiana baterii w iPhone - cennik

 

JAK DŁUGO CZEKA SIĘ NA WYMIANĘ AKUMULATORA W IPHONE’IE?

Oczywiście wszystko zależy od liczby chętnych. Obecnie trzeba czekać na wymianę baterii około 2 tygodni!

 

CZY DOSTANĘ TELEFON ZASTĘPCZY NA CZAS WYMIANY?

Nie, nie i jeszcze raz nie! Nie ma na to szans. Może to oburzać, choć z drugiej strony – skoro jest tylu chętnych, to skąd Apple miałoby wziąć tak wiele zastępczych telefonów? Mówiąc krótko – jeśli chcecie wymienić baterię w telefonie, najpierw pomyślcie o zastępczym telefonie.

 

GDZIE MOGĘ ODDAĆ TELEFON DO WYMIANY? 

Dowolny autoryzowany salon iSpot.