Gdzie warto pojechać na wakacje? Wyspy Kanaryjskie, Kuba, Grecja, a może Meksyk?  Odpowiedź na to pytanie warto znaleźć już dziś, tym bardziej, że do wspomnianych wakacji czasu zostało już naprawdę mało.

 

GDZIE JECHAĆ NA WAKACJE?

 


Czy warto jechać na Kubę?

Hawana, stolica Kuby. Zdjęcia

Tak, tak, tak i jeszcze raz tak. Warto pojechać na Kubę nie tylko po to, by zobaczyć na własne oczy przepiękny koloryt Hawany, błękit wody i smak kubańskiego rumu. Warto odwiedzić Kubę z jeszcze jednego powodu – po to, by doświadczyć na własne oczy, że nasze codzienne problemy mają się nijak do tego, z czym często muszą zmagać się Kubańczycy. A mimo to potrafią oni cieszyć się życiem i żyć długo, często baaardzo długo.

O tym jak wygląda życie na Kubie, możecie przeczytać >> TUTAJ <<

Ofertę wakacji na Kubie możecie znaleźć m.in. >> TUTAJ <<

 

 

Ile kosztują wakacje w Grecji?

Poza wypadem do Bułgarii, Egiptu i Turcji, Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez polskich turystów (Gdzie Polacy najchętniej jeżdżą na wakacje, pisałem już o tym wcześniej – przeczytacie to TUTAJ). Gdzie jechać do Grecji na wakacje? Miejsc jest wiele. Kreta (niestety w wakacje zazwyczaj zatłoczona), Zakhyntos, Kos, Korfu i wiele innych kierunków. Czy warto jechać na wakacje do Grecji? Oczywiście, że tak. A gdzie dokładnie? By odpowiedzieć sobie na pytanie, najpierw zastanówcie się co chcielibyście robić w trakcie wakacji – zwiedzać czy odpoczywać na plaży? A może połączenie jednego z drugim?

Ofertę wakacji w Grecji możecie znaleźć m.in. >> TUTAJ <<

 

Co zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich?

Kanary od lat są jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Teneryfa, Gran Canaria czy Fuerteventura są dobrze znanymi destynacjami wielu z nas. Czy warto pojechać na Kanary? Zdecydowanie tak. Poza dość pewną temperaturą zasmakujemy tutaj przepyszne ryby, opiekane ziemniaczki i kultowe sosy – mojo rojo i mojo verde. Na którą wyspę z Wysp Kanaryjskich najlepiej pojechać? Trudno stwierdzić, każda z nich ma swój urok. Jeśli chcemy skupić się na plażowaniu, Teneryfę raczej warto odpuścić (ma ciemny wulkaniczny piasek). Jeśli lubimy surfować, warto wybrać się na wiecznie wietrzną wyspę Fuertaventurę. A co zobaczyć na miejscu?

O tym co zobaczyć na Wyspach Kanaryjskich przeczytacie m.in. >> TUTAJ <<

Ile kosztują wakacje na Kanarach, dowiecie się >> TUTAJ <<

 

Czy warto pojechać do Meksyku?

Chichén Itzá. Jeden z najbardziej znanych zabytków Meksyku, jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Na koniec zostawiłem swój ukochany Meksyk. Kraj, w którym zakochacie się od pierwszego dnia. I to nie tylko ze względu na wszechobecną tequilę…;) Mieszkańcy Meksyku są serdeczni, uśmiechnięci, a do tego chętni do pomocy. Jedzenie – wybitne, tak dobrą wołowinę zjecie w niewielu miejscach na świecie. Do tego mnóstwo zabytków, kultura Majów i jeden z nowożytnych cudów świata – Chitzen Itza. Minusy? Jeden. Od pewnego czasu Meksyk zmaga się z glonami, które fale wyrzucają na brzeg. Podobno to jeden z naocznych skutków efektu cieplarnianego.

 

O tym jak wygląda życie w Meksyku, możecie przeczytać >> TUTAJ <<

Natomiast o samej stolicy Meksyku – Mexico City – możecie przeczytać >> TUTAJ <<

Oferty wakacji w Meksyku możecie znaleźć m.in. >> TUTAJ <<